загрузка...


Прокуратура відкрила справу щодо повернення комуністичних назв на Миколаївщині

Загрузка...
http//www.unn.com.ua/uploads/news/2017/06/02/7e0a40263a872163f7613d25a44bad4ff734.jpgМиколаївська прокуратура відкрила кримінальне провадження через повернення комуністичних назв низці вулиць у місті Баштанка, які раніше були перейменовані у процесі декомунізації. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Миколаївської області.

"Так, у зв'язку з прийняттям 25.05.2017 Баштанською міською радою рішення щодо повернення старих назв низці вулиць у місті Баштанка, які раніше були перейменовані у процесі декомунізації, зареєстровано кримінальне провадження, а рішення міської ради оскаржено до суду із клопотанням про зупинення його дії", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, всупереч встановлених законодавством положенням, Баштанська міська рада повернула низці вулиць міста Баштанка назви, які були заборонені Законом України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки", в тому числі перейменувавши вулицю Героїв Небесної Сотні.

В прокуратурі зазначають, що такі дії містять ознаки злочину за ч.2 ст. 436-1 Кримінального кодексу України - виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, вчинені особою, яка є представником влади.

"Вважаємо, що зазначене рішення Баштанської міської ради є очевидно протиправним та застерігаємо представників інших органів місцевого самоврядування від подібних дій", - підсумували у прокуратурі.


Інші новини:


Loading...