загрузка...


Рада криміналізувала контрабанду частин вогнепальної зброї

Загрузка...
https//www.rbc.ua/static/img/_/_/____15476_650x410.jpgВерховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект №3254-д "Про внесення змін до статті 201 Кримінального кодексу України щодо криміналізації контрабанди частин вогнепальної зброї". Документ після декількох невдалих голосувань підтримали 226 нардепів.

"Контрабанда, тобто переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї або боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї або бойових припасів до неї), частин вогнепальної нарізної зброї, а також спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років", - сказано у тексті закону.

Зазначимо, що в редакції закону до другого читання в зазначеній статті КК до переліку були включені також небезпечні речовини. Визначалося, що небезпечні речовини - це хімічна, токсична, вибухова, окислювальна, горюча речовина, біологічні агенти та речовини біологічного походження (біохімічні, мікробіологічні, біотехнологічні препарати, патогенні для людей і тварин мікроорганізми тощо.), які становлять небезпеку для життя і здоров'я людей, довкілля, сукупність властивостей речовин і/або особливостей їх стану, внаслідок яких за певних обставин може створитися загроза життю і здоров'ю людей, навколишньому середовищу.

Однак у ході розгляду документу у сесійній залі голова комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін вніс поправку з голосу, відповідно до якої формулювання "небезпечні речовини" було вилучено з тексту документу, а також з назви проекту закону.

Підписка на новини News UA на ваш Е-mail

Інші новини:


Loading...